Dziewiątka

To wibracja ludzi wyczulonych na krzywdę, ból i cierpienie innych. Zawsze gotowi są pomóc, a ich altruizm kieruje dziewiątki w stronę osób potrzebujących wsparcia. Posiadają cechy wizjonerów, mistyków i misjonarzy, oderwanych trochę od rzeczywistości.

Mają skłonność do nadopiekuńczości, uszczęśliwiania ludzi na siłę oraz dominacji w tej sferze. Potrafią bronić praw słabszych, często staja się filantropami lub zarządzają instytucjami charytatywnymi. W śród dziewiątek wielu jest hipnotyzerów i magów, ale także filozofów i psychologów. Jest to wibracja najbardziej uduchowiona, a ich zachowanie często odbiega od ustalonych norm. Ich bogate życie wewnętrzne powoduje, że często staja się zamyśleni i przebywają jakby w innych wymiarach świadomości.

Można odnieść wrażenie, że dziewiątka przychodzi na świat, by służyć ludziom, dawać im oparcie i pomagać rozwiązywać problemy. Nie jest to łatwe we współczesnym świecie, ale tylko wówczas dziewiątka odnajduje szczęście. W sferze uczuciowej dziewiątki są czułe, delikatne i romantyczne, ale nie przepadają za okazywaniem uczuć publicznie. Jednak partner może zawsze polegać na ich wierności i lojalności, ale tylko wówczas, gdy jest szanowany i podziwiany. Gdy jest inaczej bez wahania potrafią porzucać i wymazać zupełnie z pamięci. Nie należą zatem do najłatwiejszych partnerów, a zwłaszcza, że mają tendencję do idealizowania zalet i wyolbrzymiania wad.